Które media społecznościowe stały się obecnie must have?

W obecnych czasach posiadanie własnego profilu na co najmniej kilku portalach społecznościowych nie jest niczym niezwykłym. Każdy z nich jednak nieco różni się od siebie funkcjami i przeznaczeniem, dlatego warto sprawdzić, które z nich najbardziej będą odpowiadały naszym preferencjom i zainteresowaniom.

Najpopularniejsze social media, na których warto mieć swoje konto

1. Facebook– dzięki tej stronie możemy w łatwy sposób dowiedzieć się do słychać u naszych znajomych czy odnaleźć kolegę ze szkolnych czasów, z którym nie widzieliśmy się wieki. Facebook umożliwia także tworzenie grup ze społeczności zainteresowanych danym tematem, dzięki czemu mogą oni dyskutować i integrować się, mając już wspólne hobby. Strona ta sprzyja zawieraniu nowych znajomości, ale też pielęgnowaniu starych, dlatego cieszy się niesłabnącą popularnością- zarejestrowanych jest tam już ponad 2 miliardy użytkowników.

2. Instagram– ten serwis stanowi głównie źródło inspiracji, gdzie ludzie dzielą się swoimi pomysłami. Jest on także rodzajem pamiętnika, który każdy uzupełnia na swoim profilu zdjęciami ze swojego życia i tworzy pewnego rodzaju album. Instagram uwielbiają głównie młodzi, którzy często w znanych instagramowych osobistościach odnajdują swoich idoli.

3. Twitter– na tym popularnym serwisie swoje konto ma już ponad miliard osób na całym świecie. Jego działanie opiera się na pisaniu krótkich wiadomości tekstowych na swoim profilu, które stanowią opinie na różne tematy, czy po prostu chęć podzielnia się czymś z resztą użytkowników.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*